Через відсутність замовлень від Міноборони: військовий завод “Іскра”, який розробив вітчизняний ЗРК, припиняє роботу

Станція виявлення "Фенікс-1"

У Міноборони обіцяють профінансувати контракти з підприємством після виконання ним зобов’язань

Розробник і виробник наземної техніки оборонного комплексу України “Науково-Виробничий Комплекс “Іскра” припиняє свою роботу через відмову Міністерства від усіх замовлень. Про це повідомляє інформагентство “ОПК” з посиланням на представника “Іскри”.

Зокрема, через відмові Міноборони відбулося скасування державного оборонного замовлення, зокрема на два вагомі вироби, які створювали спеціально для ЗСУ. Також припиняються і дослідно-конструкторські роботи на підприємстві. 

Так, на підприємстві було створено зенітно-ракетний комплекс вітчизняного виробництва “Фенікс”, який включили до топ-3 найкращих українських розробок за версією фахівців Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

На закриття відреагував і ветеран російсько-української війни В’ячеслав Зайцев. 

“При п’ятому президентові Порошенку він вперше почав набір нових співробітників, працювати в дві зміни та по вихідних, давали щомісяця експортну премію (вважайте другу зарплатню). При шостому “ПреЗеденті” – два місяці затримки зарплатні та всі пішли у неоплачувану відпустку. Є одна ремарочка – на президентських виборах 2019 року 90% жителів цього району проголосували самі знаєТе за кого”, – написав він у Facebook.

У свою чергу, в Міноборони відповіли, що у серпні–жовтні 2021 року за одним із контрактів підприємство вчергове не виконало зобов’язання вчасно, внаслідок чого виникла дебіторська заборгованість у розмірі понад 58 млн грн. Тому тепер, відповідно до українського законодавства, відомство не може здійснювати подальше авансування робіт. 

“У 2021 році Міноборони співпрацювало з КП “НВК “Іскра” за чотирма контрактами. У зазначений період Міністерство неодноразово здійснювало авансування виконання замовлень, а також позитивно реагувало на обґрунтовані прохання підприємства про перенесення термінів поставки продукції, коли для цього були правові підстави. У грудні 2021 року Міністерство оборони здійснило оплату КП “НВК “Іскра” у розмірі понад 51 млн грн за двома контрактами, які успішно виконуються”, – повідомляє Міноборони.

У зв’язку з цим, Міноборони висловило сподівання, що керівництво “Укроборонпрому” зверне увагу на ситуацію з невиконанням зобов’язань та “ухвалять відповідні управлінські рішення”.

Як повідомляв 5.UA, у вересні 2021 року радіолокаційну станцію виявлення “Фенікс-1”, розроблену “НВК “Іскра”, після низки успішних випробувань було прийнято на озброєння ЗСУ.