ЄС продовжив економічні санкції проти Росії

Європейський Союз офіційно продовжив до 31 липня 2022 року чинні економічні санкції проти Росії.

Про це йдеться у поширеній заяві Євросоюзу.

«Сьогодні Рада ЄС ухвалила рішення продовжити обмежувальні заходи, що нині чинні щодо окремих секторів економіки РФ, на шість місяців, до 31 липня 2022 року», – зазначається в документі.

ЄС продовжив секторальні санкції, які вперше були запроваджені у липні 2014 року. Вони передбачають обмеження доступу до європейських ринків для російських державних банків, встановлюють ембарго на продаж зброї, заборону експорту продукції подвійного призначення, а також обмежують доступ до технологій у галузі нафтовидобутку.

Пакет економічних санкцій був ухвалений на додаток до списку юридичних та фізичних осіб, яких в ЄС вважають відповідальними за підрив територіальної цілісності України після подій 2014 року. Фігуранти списку також перебувають під санкціями.

Після запровадження економічних санкцій, вони неодноразово продовжувалися, як правило, на півроку.

Нагадаємо, 17 грудня 2021 року лідери країн-членів ЄС одноголосно ухвалили рішення про продовження економічних санкцій щодо Росії.

Новий міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт підтримала посилення персональних санкцій проти Кремля. Зокрема, йдеться про відповідальних за ескалацію та стягування військ до кордону з Україною.

На початку грудня минулого року ЄС ще на рік подовжив санкції проти Росії за порушення прав людини. Цей механізм вперше був задіяний у 2020 році, санкції поширюються на причетних до отруєння опозиціонера Алексєя Навального.