СБУ викрила масштабну схему ухиляння від податків

CБУ викрила зловмисника, який щомісяця завдавав державі збитків на понад 20 млн гривень через роботу конвертаційного центра.

Як повідомляє прес-служба СБУ, центр надавав «послуги» з формування фіктивного ПДВ та мінімізації податків у вигляді оформлення неіснуючих господарських операцій. Цей конвертаційний центр щомісяця завдав державному бюджету збитків у розмірі 20 млн гривень. Він раніше був заблокований через включення до списку ризикових підприємств. Зловмисник хотів за допомогою підробленого дозволу спецслужби з підписом начальника кібердепартаменту СБУ розблокувати роботу центру. Він надав фейкові документи до регіонального підрозділу податкової служби. Проте фахівці викрили «бізнесмена», і йому вже повідомили про підозру.

За даними слідства, злочинну схему організували керівники кількох комерційних структур. Продовжується досудове розслідування для притягнення до відповідальності інших учасників правочину.

Нагадаємо, раніше Державна фіскальна служба (ДФС) спільно з працівниками Офісу великих платників податків ДФС, викрили конвертаційний центр з мільярдним обігом.

Також СБУ заблокувала в Одесі діяльність масштабного міжрегіонального конвертаційного центру, який допомагав підприємствам проводити мінімізацію податків на сотні мільйонів гривень.

Крім того, СБУ заблокувала у Дніпрі діяльність конвертаційного центру з обігом у сотні мільйонів гривень.