У Литві подали до суду на Горбачова за події 13 січня 1991 року

Генеральна прокуратура відмовилася притягувати колишнього радянського лідера до кримінальної відповідальності

У Литві проти колишнього президента СРСР Михайла Горбачова подали цивільний позов у зв’язку з трагічними подіями 13 січня 1991 року, коли радянські війська штурмували телецентр у Вільнюсі, повідомляє LRT.

Позивачі заявили, що зібрали для суду докази, які свідчать, що тодішній президент СРСР Горбачов, будучи головнокомандувачем Збройними силами СРСР, 11-13 січня 1991 року контролював армію, однак не зробив кроків для припинення агресії. 

“Позов до Вільнюського суду подано в ніч на 13 січня. Саме цього дня тридцять років тому СРСР розпочав штурм Литовського центру радіо та телебачення та Вільнюської телевежі”, – повідомив син одного із загиблих Робертас Повілайтіс.

Нагадаємо, під час операції 14 осіб загинули і сотні дістали поранення. Подіям тих днів передувало проголошення Литовською РСР своєї незалежності в березні 1990 року та економічна блокада республіки, запроваджена у відповідь урядом СРСР.

Як повідомлялося раніше, 2016 року Служба безпеки заборонила екс-президенту СРСР Михайлу Горбачову в’їзд в Україну терміном на 5 років за публічну підтримку військової анексії Криму.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.