Долар подорожчав: як це пояснюють економісти та що радять українцям (Відео)

Долар

За декілька днів долар здорожчав майже на 50 копійок

Купівля – 27 гривень 80 копійок, а продаж – 27.90. Такий курс долара до гривні встановили обмінники у Києві. З початку року “зелений” суттєво подорожчав. Як на це реагують українці і що про причини кажуть економісти – знає кореспондентка “5 каналу” Ганна Рибалка. 

Порівняно з минулим днем валюта зросла на 20 копійок. Ще у середу одна американська одиниця на міжбанку коштувала 27,50. 

Такий стрибок економісти пояснюють кількома чинниками. По-перше, це сезонність, адже на початку року зазвичай гривня слабшає. Проте, це тимчасове та короткострокове явище. 

“Той рух, який ми спостерігаємо, – це стандартний результат бюджетної політики. Коли бюджет витрачає шалені кошти останні тижні року. Так просто традиційно проводиться розпис бюджету України. В результаті купа гривні вивалюється в систему. І власне це завжди призводить до тиску на національну валюту. Це тимчасове явище дуже короткострокове, воно таке дуже технічне”, – пояснює інвестиційний банкір Сергій Фурса.

А от другий  чинник  – геополітичний, через загострення ситуації на українсько-російському кордоні. 

“Є другий чинник, який характерний саме цього року. Це геополітична ситуація. Ризик посилення військової агресії щодо України. Можна говорити про цей діапазон 27-28. Хоча зараз ніхто не тримає цифри круглі. Можливо, курс буде виходити за ці межі. Я б не очікував. Якщо не буде якихось форсмажорних ситуацій на фронті, що будуть коливання кілька відсотків”, – каже виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Як повідомляв 5.UA, раніше у Міністерстві економіки спрогнозували курс гривні на 2022 рік.