Гетманцев розповів, що чекає на українців, які куплять квартиру

Оподатковуванню підлягатимуть тільки майбутні цінні придбання

В Україні в межах податкового нагляду нарахування податків на дорогі покупки торкнеться лише сучасних покупок і не проводитиметься заднім числом, заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі “Радіо НВ”.

“Все більше і більше громадян беруть участь у податковій амністії, тому що наші співгромадяни розуміють, що сучасний фінансовий світ дуже прозорий, і це світ, в якому ти – хочеш чи не хочеш – маєш пояснювати походження своїх коштів”, – зазначив він.

За його словами, майно, придбане багато років тому, не обкладатимуть податком.

“Якщо хтось купив квартиру або будинок на кошти, отримані від ухилення від сплати податків, ніхто не може відібрати цю квартиру або будинок, ніхто не може донарахувати який-небудь податок на вартість цього активу. Такого повноваження ні у податкової, ні у когось іншого немає і не буде ніколи. Тому може йти мова тільки про майбутні цінні придбання, що відзначаються в реєстрах. Це квартири, автомобілі, акції, цінні папери тощо”, – уточнив Гетманцев.

Нагадаємо, з 1 грудня мінімальні зарплати, пенсії та деякі інші соціальні виплати в Україні підвищено внаслідок зростання рівня прожиткового мінімуму. Це призвело також до зростання Єдиного соціального внеску, адже його розмір прив’язаний до мінімальної заробітної плати.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.