В AstraZeneca заявили про ефективність бустерної дози проти штаму «Омікрон»

Компанія AstraZeneca заявила, що бустерна доза її вакцини викликає більш високу імунну відповідь проти штаму коронавірусу «Омікрон». Препарат може захистити від інших варіантів COVID-19.

Про це повідомляє Reuters.

У людей, раніше вакцинованих цим препаратом або вакциною мРНК, спостерігалася посилена реакція. Вакцини проти коронавірусу за цією технологією виробляють компанії Pfizer/BioNTech і Moderna.

Виробник додав, що надасть ці дані регуляторним органам по всьому світу, враховуючи гостру потребу в ревакцинації.

«Ці важливі дослідження показують, що третя доза Vaxzevria, назва, під якою AstraZeneca виробляє та поширює свою вакцину, ефективна після двох початкових доз цієї ж вакцини або після введення мРНК або інактивованих вакцин. За цією технологією виробляють свої вакцини китайські компанії Sinovac і Sinopharm, значно підвищуючи імунітет проти COVID-19», — заявила Ендрю Поллард, голова Oxford Vaccine Group, яка брала участь у розробці препарату.

Тим часом масштабне британське дослідження, проведене в грудні, показало, що хоча бустерна доза AstraZeneca і підвищує рівень імунної відповіді, мРНК -вакцини компаній Pfizer і Moderna в якості бустерних доз дають найбільший приріст антитіл.

Бустерну дозу вакцинації від COVID-19 на початок нової хвилі захворювання встигнуть отримати 300-400 тис. людина. Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У ВООЗ зазначили, що бустерні дози існуючих вакцин не допоможуть захиститись від нових штамів COVID-19, потрібно розробляти нові препарати.

Європейське агентство з лікарських засобів не рекомендує проводити бустерні щеплення, що часто повторюються, від коронавірусу (крім першого бустера і, можливо, другого), оскільки це може викликати проблеми з імунною відповіддю.