Російська фірма була ключовим джерелом товарів та технологій для ракетної програми КНДР. США запровадили відповідні санкції, – Блінкен

1

У списку – російська фірма "Парсек" та громадянин РФ Роман Алар, йдеться у заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, опублікованій на сайті Держдепу, передає Цензор.НЕТ з посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

"Держдепартамент США вніс до списку одну фізичну особу з КНДР, одну фізичну особу з Росії та одну російську організацію, які брали участь у діяльності або угодах, що суттєво сприяли поширенню ЗМЗ (зброї масового знищення) або засобів її доставлення до КНДР", – йдеться в повідомленні.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": КНДР несе світові серйозну загрозу. Ми створимо нову стратегію стримування Пхеньяна, – адміністрація Байдена

Уточнюється, що з 2018 по 2021 рік північнокореєць О Ен Хо, який проживає в Росії, брав участь у закупівлях техніки для ракетної програми КНДР. У третіх країнах він купував арамідне волокно, труби з нержавіючої сталі, кевларову нитку, авіаційне масло, кульковальниці, фрезерні верстати від імені департаменту ракетної промисловості Північної Кореї.

За словами Блінкена, п'ять років Хо співпрацював із "Парсеком" та його директором з розвитку Аларом. Вони купували комплектовання для балістичних ракет. Росіянин передавав КНДР інструкції щодо створення сумішей твердого ракетного палива.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Євросоюз ще на рік продовжив санкції за кібератаки з боку хакерів з Росії, Китаю та КНДР

Блінкен наголосив, що російська фірма була "ключовим джерелом товарів та технологій для ракетної програми КНДР".