Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають «надолужити» здоров’я після свят


Новорічні свята та олів’є закінчуються. Настав час згадати про своє здоров’я. Mind відібрав свіжі мобільні програми, які допоможуть встояти на цьому нелегкому шляху.


Видання продовжує рубрику «Завантажуй українське», де розповідає про корисні сервіси вітчизняних розробників. Раніше Mind писав про програми для підприємців, освітита подорожей, про програми для водіїв і батьків, легальні відеосервіси, платформи, що сприяють зміцненню здоров’я, а також про новинки, здатні зацікавити аудиторію в «карантинних» реаліях.

Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають «поправити» здоров'я після свят


Розробники: Іван Іванов, Михайло Мінов, Павло Ковальов


Кількість завантажень програми на Google Play та App Store: понад 50 000


Вартість: безкоштовно


Завантажити через Google Play


Завантажити через App Store


«Дивись на їжу без рожевих окулярів. FoodStr «зриває» етикетки й відкриває справжній вміст продуктів харчування» – так пояснюють суть програми його творці. FoodStr допомагає знаходити в супермаркетах корисну та безпечну їжу. Для цього користувачеві потрібно відсканувати штрих-код товару. А програма підкаже, чи є в складі продукту Е-домішки (шкідливі барвники, консерванти, замінники, емульгатори, підсилювачі смаку тощо) і запропонує безпечні аналоги. Також у кожного продукту Foodstr є рейтинг корисності, сформований експертами-дієтологами. Чим вище рейтинг, тим корисніший продукт і тим менше шкідливих речовин він містить.


«Наша розробка є корисною для усвідомлених покупок у супермаркеті. Виробників в Україні суворо не контролюють. І багато компаній замінюють Е-шкі, здавалося б, невинними назвами (Е621 = глютамат натрію, Е503 = карбонат амонію тощо). А ми прагнемо зробити українців здоровішими та розвивати критичне ставлення до оманливих обіцянок на обгортках», – пояснюють у FoodStr.


Зараз у базі застосунку понад 600 000 найменувань товарів, що продаються в українських магазинах. Фаундери вклали в розробку Foodstr близько $100 000. Окупати інвестиції планують завдяки додатковому функціоналу з підписки з можливістю вибору продуктів за заданими категоріями. Також у планах команди виведення Foodstr на американський ринок. Зараз програма – на етапі бета-тестування для американських користувачів і незабаром стане доступною для широкої аудиторії.

Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають «поправити» здоров'я після свят


Розробники: Федерація стронгмена України, «Київстар»


Кількість завантажень програми на Google Play та App Store: понад 120 000


Вартість: безкоштовно – перші 14 днів, далі для абонентів «Київстар» – 50 грн, для клієнтів інших мобільних операторів – 100 грн на місяць.


Завантажити через Google Play


Завантажити через App Store


Розробники називають свою програму «фітнес-коучем у смартфоні». Програми тренувань розробили «найсильніша людина світу» Василь Вірастюк, президент Федерації стронгмена України Сергій Конюшок і команда фітнес-тренерів.


У FitStar можна скласти особисту програму тренувань. Для цього користувачеві потрібно вказати вагу, зріст, параметри тіла, рівень фізичної підготовки, кількість тренувань на тиждень, а також вибрати мету – схуднення або набір маси. Далі в програмі відкриваються відеоінструкції, у яких тренер пояснює техніку виконання вправ. Результати тренувань можна зберігати в особистій картці занять, щоб відстежувати досягнення.


Зараз у застосунку – понад 1000 відеотренувань, які можна завантажити та переглядати офлайн. Є комплекси тренувань для всіх груп м’язів. Заняття в домашніх умовах не потребують додаткового обладнання. Все, що може знадобитися, – гантелі або пластикові пляшки з водою замість них», – розповідають розробники.


Raccoon: Recovery back pain no equipment

Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають «поправити» здоров'я після свят


Розробник: Raccoon


Кількість завантажень програми на Google Play: понад 8000


Вартість: перші 7 днів – безкоштовно, проходження 21–28 денного курсу – до $20


Завантажити через Google Play


Це «digital-фізіотерапевт вдома». Поки що він допомагає користувачам позбавлятися болю в спині. Надалі фаундери хочуть розширити функціонал платформи: додати в застосунок курси «відновлення» інших частин тіла. «У сучасному світі більшість професій диктують людині сидяче положення протягом робочого дня. Це неодмінно впливає на здоров’я.


За даними ВООЗ, кожен десятий житель планети відчуває біль у спині та потребує допомоги. Тому ми вирішили зібрати весь свій медичний досвід в один мобільний застосунок. У розробці брали участь провідні терапевти та вчені інститутів Макса Планка та Шаріте (Німеччина)», – розповідає CEO, співзасновник Raccoon Світлана Мальована.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.


Щомісячна підтримка у 196 грн
Допомогти проекту одноразово

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].