В Україні починається нова хвиля епідемії COVID-19 – НАН

Коронавірус, COVID-19

Коронавірус та карантин

Науковці додають, що вакцини забезпечують високий захист проти госпіталізації в усіх вікових категоріях

В Україні починається чергова хвиля захворюваності на коронавірусну інфекцію. Про це у Фейсбуку повідомляє Національна академія наук України.

Такий висновок зроблено з прогнозу розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 12 – 25 січня, підготовленого Робочою групою з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2.

“Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР-тестів дозволяє зробити висновок, що в Україні починається чергова хвиля захворюваності. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, Україна загалом слідує тенденціям країн Східної Європи з невеликою затримкою в часі. Та оскільки початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій в даних, то зараз важко спрогнозувати швидкість поширення епідемії.

Утім, зауважують у НАН, згідно з даними про заразність штаму “Омікрон” та епідемічними тенденціями низки країн, можна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. На динаміку захворюваності, зокрема, може вплинути й відкриття шкіл після канікул.

“Середня кількість нових виявлень в Україні склала до 4540 осіб на день, середня кількість летальних випадків становить 158 смертей на день у середньому за останній тиждень. Спостережувана летальність зросла до 3,2-3,3% для дат 4-5-тижневої давнини. Таке зростання відбулось переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має відношення до патогенних властивостей вірусу. В останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років, що, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень”, – пояснюють у НАН.

Науковці додають, що вакцини забезпечують високий захист проти госпіталізації в усіх вікових категоріях.

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що черговий сплеск COVID-19 очікується наприкінці січня з піком на лютий і триватиме до квітня.

Як інформував 5.ua, у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що майже 48% дорослих українців отримали принаймні одну дозу вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.