В окремих категоріях українців цьогоріч зростуть пенсії – що відомо

Пенсія

Це передбачено держбюджетом

У деяких категорій українських пенсіонерів у 2022 році зростуть пенсійні виплати – це передбачено держбюджетом. Деталі та терміни розкрила в ефірі телеканалу “Україна 24” директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Олена Охріменко.

За її словами, з 1 березня перерахують пенсії ліквідаторам та інвалідам аварії на ЧАЕС. Через місяць після цього повинен бути проведений перерахунок виплат для працюючих пенсіонерів, проте проведуть його пізніше у зв’язку зі “зміною звітності”. Доплати обіцяють нараховувати з 1 квітня.

“У липні будуть зміни соціальних стандартів, знову-таки зміна прожиткового мінімуму. Далі – у нас буде цього року зміна мінімальної заробітної плати з 1 жовтня. Також будуть з 1 жовтня особам, які досягли віку 65 років, які мають 30-35 років страхового стажу і непрацюючим. Зазначу, що для них мінімальна пенсія не може бути нижче 40% від мінімальної заробітної плати”, – розповіла Осипенко.

Нагадаємо, що депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який пропонує з 1 січня 2023 року підвищувати вік виходу на пенсію – щороку на один місяць.