Зеленський розповів, які гарантії Україна отримала від Байдена

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак нагадав, що США та західні партнери обіцяли не обговорювати питання щодо України без її участі. Захід активно бере участь у регулюванні ситуації на Донеччині.

Єрмак переконаний, що агресія Росії проти України стане величезною помилкою як з боку РФ, так і з боку країн, які дозволять цьому відбутися, повідомляє пресс-служба Офісу президента.

«Ми отримали гарантії від президента США Джо Байдена і всіх наших західних партнерів, що будь-які питання щодо нашої країни та її безпеки не обговорюватимуться без її участі. І принцип «нічого про Україну без України» дотримуватиметься під час будь-яких переговорів», – заявив він.

Єрмак нагадав, що РФ виношує агресивні плани щодо України, і додав, що країни Заходу не повинні «дозволити цьому статися».

Він підкреслив, що українська влада щодня працює над зміцненням армії та обороноздатності держави та вдячна за відповідну допомогу іноземним партнерам.

Раніше президенти США та України Джо Байден та Володимир Зеленський провели телефонну розмову. Глава Білого дому дав зрозуміти, що Сполучені Штати, союзники та партнери дадуть відповідь рішуче, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну.

Президент США Джо Байден та президент РФ Володимир Путін провели телефонну розмову тривалістю 50 хвилин. Білий дім та Кремль уже зробили заяви за результатами переговорів.

Після телефонної розмови президентів Джо Байдена і Володимира Путіна, що відбулася 30 грудня, група з 24 колишніх співробітників національної безпеки США та експертів з Росії — група, до якої входять кілька офіційних осіб, які працювали в адміністрації Обами, Буша та Клінтона — опублікувала заяву, в якій закликала главу Білого дому негайно та публічно викласти список санкцій, з якими зіткнеться Росія, якщо Кремль розпочне нову агресію проти України.