Експерти заявили про початок в Україні нової хвилі коронавірусу

В Україні розпочинається нова хвиля COVID. Число позитивних тестів зросло майже на 40% до мінімуму останніх чисел грудня.

Як повідомляється в аналізі науковців Національної академії наук України, в Україні збільшились обсяги тестування та позитивність тестів.

Середня кількість нових виявлень в Україні становила до 4540 осіб на день, середня кількість смертей становить 158 смертей на день в середньому за останній тиждень.

«Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 6202 (SEIR_U), 4795 (Prophet) протягом тижня 12-18 січня 2022 року та 7072 (SEIR_U), 4735 (Prophet) – протягом тижня 19-25 січня», – йдеться у повідомленні.

Спостережувана летальність зросла до 3,2-3,3% для дат 4-5-тижневої давності.

Таке зростання відбулося переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має відношення до патогенних властивостей вірусу. Останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років.

Україна слідує тенденціям країн східної Європи (Чехія, Румунія, Болгарія та ін.) з невеликою затримкою в часі. Так як початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій даних.

«Зараз важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії. Згідно з даними про заразність штаму «Омікрон» та епідемічних тенденцій низки країн світу, можна очікувати більш стрімкого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул та сезонність можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії», – йдеться у повідомленні.

Міністерство охорони здоров’я очікує, що найближчим часом близько 300-400 тисяч українців отримають бустерну дозу вакцини від коронавірусу.

Також Кузін повідомив, що Міністерство охорони здоров’я України розглядає можливість впровадження вакцинації від коронавірусу дітей віком від 5 років уже з квітня.

В Україні найближчим часом не планують посилювати карантинні обмеження через новий штам Омікрон», додали у МОЗ.