У США пояснили ЄС підсумки діалогу з Росією щодо «гарантій безпеки»

Перший заступник держсекретаря США Уенді Шерман розповіла представникам Комітету Ради ЄС з питань політики та безпеки про переговори з питань «гарантій безпеки». Також сторони обговорили ситуацію довкола України.

Ця зустріч була проведена для того, «щоб обговорити неспровоковане нарощування військових сил Росією вздовж кордонів з Україною, а також розповісти про підсумки стратегічного діалогу США та Росії, який пройшов учора (10 січня) у Женеві», повідомляє прес-служба Держдепу США.

Перший заступник держсекретаря подякувала Комітету за його роботу, спрямовану на те, щоб забезпечити, що будь-яке подальше військове вторгнення Росії в Україну призведе до дуже серйозних витрат для Російської Федерації, у тому числі ухвалення скоординованих економічних заходів.

Зазначимо, представники США та Росії Венді Шерман та Сергій Рябков 10 січня провели перший раунд переговорів щодо «гарантій безпеки». Однак питання, чи буде новий раунд, залишилося відкритим.

Раніше заступник Міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що під час переговорів у Женеві Сполучені Штати торкнулися теми нарощування російських військ на кордоні з Україною. За його словами, Росія не має наміру нападати на Україну.

Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерсон відреагувала на запропоновані Росією так звані «гарантії безпеки» в Європі. Швеція сама вирішує свою політику і політику безпеки, а також з ким співпрацювати.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував учорашні переговори в Женеві щодо гарантій безпеки між Росією та США. Глава відомства вважає, що відмова від розширення Альянсу на схід стала б стратегічною поразкою.