На Львівщині три сім’ї викупили зруйнований палац і займаються його реконструкцією – подробиці (Відео)

Підгорецький замок

За 8 років сім’ї встигли відремонтувати дах та стелю і зробити ремонт у кількох кімнатах

Повернути життя історії. На Львівщині три сім’ї викупили і відновлюють зруйнований Підгорецький палац Брунецьких-Яблуновських, розташований у селі Підгірці. За 8 років встигли відремонтувати дах та стелю і зробити ремонт у кількох кімнатах. Реконструюють усе власним коштом. Найбільше радіють жителі села, адже руїна перетворилася на місцеву окрасу. Більше знають журналісти “5 каналу”.

Співвласниця Підгорецького палацу Світлана Герга показує світлини  маєтку восьмирічної давнини. Тоді це було вщент зруйноване приміщення, без покриття, стін, дверей та вікон. 

“До нас приїхав архітектор – він сказав, мовляв я не знаю ваших можливостей, якщо ви до кінця року накриєте – беріться, якщо ні – то забудьте, що ви купили, бо воно впаде. Зовнішні стіни розходилися. На даху росли берези 3 метри”, – розповідає Світлана Герга.

Світлана з чоловіком та ще дві родини придбали палац 18 століття у 2014 році. Те, що нові власники зробили за 8 років – вражає.

Нині це справжній палац із новим ремонтом, розкішним інтер’єром та  меблями. Майно замку розікрали, тому щоби відтворити його автентичність, елементи інтер’єру власники шукали по антикварних магазинах, за кордоном, щось принесли тутешні жителі. 

Скільки витратили на реконструкцію палацу – власники не зізнаються. Але пишаються, що повернули життя історичній пам’ятці. Першим власником маєтку був король Ян 3 Собеський, потім тут жила родина князя Римської імперії Юзефа Яблоновського та барона Юліана Бруницького. А у радянські часи тут розташували сільську раду і рибгосп.

“Це будівля в історичному стилі. Це вкраплення з різних епох. Вона унікальна тим що на цьому місці був і оборонний комплекс, резиденція і житло магнатської родини, де велося господарство. Центральні вежі це емпір, 18 століття. Парк англійський стиль. А кінець 19 століття додав от цей історизм”, – каже історик Микола Закусов.

Довкола палацу є велетенський парк з унікальними насадженнями.  Близько 8-ми гектарів засадив один із  власників замку рідкісними деревами та рослинами з усього світу. Має палац і свою легенду.

У палаці понад 60 кімнат. Власники відновили поки що лише 7. Там уже проводять екскурсії. Та щоби повністю реконструювати маєток, потрібно не один десяток років.

Двері для гостей палац відкрив наприкінці минулого року. Чи буде тут відпочинковий комплекс – поки власники не кажуть. Мовляв основне – своїм прикладом надихнути інших до відновлення історичних пам’яток. 

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, “5 канал”

Читайте також: Містичні легенди “українського Версалю”: кого шукає Біла Діва в Підгорецькому замку на Львівщині