Поки що це більше схоже на піар – Загребельська про запровадження карток на продукти (Відео)

Агія Загребельська

Вона також зазначила, що зростають ціни на енергоресурси та мінеральні добрива

Співзасновниця проєкту “Ліга антитрасту”, державна уповноважена Антимонопольного комітету України (2015-2019) Агія Загребельська в етері програми “Дійові особи” прокоментувала можливість запровадження карток на продукти. Про це повідомляє “5 канал”.

“Поки що, на жаль, у мене більше питань до цієї ініціативи. І мені вона здається не зовсім вдалою. В тому числі тому, що вона передбачає, що держава буде якимось чином обирати: а в яких магазинах ця людина зможе цей талон витратити, а на які товари воно буде поширюватися. І на кожному етапі, коли ми бачимо чиновника, а тут чиновник буде на багатьох ланцюжках, то й з’являється, звичайно, “можливість” поставити “корупційну касу”, – сказала вона.

Загребельська також зазначила, що зростають ціни на енергоресурси та мінеральні добрива.

“Я думаю, що в будь-якому випадку, якийсь закон доведеться приймати. Чому? Тому що нас дійсно в будь-якому випадку чекають проблеми з продуктами харчування. Буде підвищуватися ціна. І значна частина населення, вона просто неспроможна буде це оплачувати. Тому що зростають ціни на енергоресурси, зростають ціни на мінеральні добрива і так далі. Тому державі доведеться якісь механізми відпрацьовувати. Тому що на сьогодні механізму підтримати вразливого споживача немає”, – розповіла експертка.

“Але який це буде закон, ми побачимо. Я думаю, що поки що це більше схоже, знаєте, на такий піар. Всі говорять про те, що ціни на продукти зростатимуть, люди це розуміють і владі щось швидко треба сказати. От вони, що прийшло в голову, те й сказали. А далі, зараз ми будемо бачити, які вони будуть вишукувати механізми, і головне, звідки вони будуть брати гроші”, – підсумувала Загребельська.

Дивіться повний випуск програми:

Нагадаємо, раніше радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко заявив, що в Україні можуть запровадити картки на продукти для вразливої частини населення.