Невтішні прогнози ВООЗ: у Китаї міста закривають на локдаун через штам “Омікрон” – яка ситуація в світі з коронавірусом (Відео)

Коронавірус

За перший тиждень 2022 року лише у Європі зафіксували 7 мільйонів випадків нового штаму

Штам “Омікрон” уже за кілька тижнів може заразити половину населення Західної Європи. Такі дані наводить ВООЗ. В організації тим не менш запевняють – існуючі вакцини можуть захистити від важкого перебігу і шпиталізації. Та якщо вірус поширюватиметься стрімко – медична система може не витримати навантажень. У Китаї на локдаун закривають цілі міста. Прогнози щодо поширення “омікрону”, і чи можна запобігти масштабним спалахам – дізнавалася журналістка “5 каналу” Нонна Стефанова.  

7 мільйонів випадків штаму “Омікрон” зафіксували за перший тиждень нового року в Європі. Такі дані оприлюднило Європейське бюро ВООЗ. Прогнозують – за найближчі півтора чи два місяці цим штамом заразиться половина населення Західної Європи. У багатьох країнах він уже домінує. І кількість інфікованих за добу сягає кількох десятків, а подекуди й сотень тисяч людей. У ВООЗ закликають вакцинуватися. І не забувати про  засоби особистого захисту.

“Схвалені зараз вакцини продовжують забезпечувати хороший захист від тяжкого перебігу і летальних випадків, зокрема й від “омікрону”. Але через безпрецедентний масштаб поширення  нині спостерігаємо зростання госпіталізацій унаслідок ковіду. Це навантаження для систем охорони здоров’я та ускладнює надання послуг у багатьох країнах, де омікрон швидко поширився, і може розповсюдитися далі. “Омікрон” рухається на схід. І я дуже занепокоєний тим, що ми ще не побачили повного впливу цього штаму в країнах, де рівень охоплення вакцинацією нижчий і де ми спостерігатимемо більш тяжкі захворювання у нещеплених”, – заявив директор Європейського бюро ВООЗ Ґанс Клюге.

Через двох заражених “Омікроном” у Китаї закрили на локдаун ціле місто з понад 5-ма мільйонами жителів. Це місто Аньян у провінції Хенань. Уже кілька китайських міст-мільйонників на повному або частковому карантині. Так Китай намагається не допустити масового спалаху хвороби за лічені тижні до Зимової Олімпіади. Вона розпочинається 4 лютого. Штам “Омікрон” виявили й у місті Тянь-цзінь, де живе 14 мільйонів людей. І всіх їх міська влада вирішила в обов’язковому порядку протестувати. 

“Ми маємо достатню кількість працівників, а також автоматичні системи, які працюють цілодобово. І можуть протестувати аналізи одного мільйона двохсот тисяч людей. Разом з іншими лабораторіями, такими мобільними як наша і централізованими, – у нашому місті зможемо дослідити тести і чотирьох мільйонів людей”, – переконує працівниця лабораторії Чен Ша.

Суворі заходи через омікрон запроваджують і Європейські держави. Так, у Берліні від суботи діятимуть нові правила відвідувань ресторанів, барів та інших громадських місць. Сюди пускатимуть лише із трьома дозами вакцини – двома основними і бустером. Або ж із ПЛР-тестом, зробленим цієї ж доби. 

Нонна Стефанова, “5 канал”

Нагадуємо, учені Інституту інфекційних захворювань міста Марсель виявили на півдні Франції новий штам коронавірусу.

Читайте також: ВООЗ отримала ще більше доказів про легший перебіг штаму “Омікрон”

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.