“Сморід виїдає очі”: підвал багатоповерхівки у Сєверодонецьку затоплює нечистотами (Відео)

Стан підвалу

Комунальники вже двічі чистили каналізацію від початку 2022 року

Підвал багатоповерхівки у Сєвєродонецьку на Луганщині затоплює нечистотами. Мешканці скаржаться на сморід, а по стінах під’їзду, кажуть, пішли тріщини. Комунальники звинувачують самих мешканців, мовляв використовували каналізацію не за призначенням і закидали сміттям.  У ситуації розбиралася журналістка “5 каналу” Вікторія Ковальова.

Під крики обурених мешканців будинку комунальники чистять каналізацію. Від початку цього року вже вдруге.

“Заявки приймаються. Приїздять наші слюсари, прочистили і все. За 3 дні все повторюється”, – скаржиться мешканка Сєвєродонецька Валентина.

Через забиті каналізаційні труби підвал будинку затопило фекаліями. Навіть зайти до цього під’їзду нині просто неможливо. Сморід виїдає очі. Нечистотами підвал будинку на вулиці Гагаріна затоплює вже понад 3 роки. Від постійної вологи по стінах під’їзду пішли тріщини.

Шар нечистот нині – майже пів метра. Місцеві кажуть, комунальники його час від часу засипають піском.

У Сєвєродонецькій військово-цивільній адміністрації пояснюють – мовляв, проблему створили самі мешканці будинку. А комунальники стали заручниками їхньої недбалості. 

“Мешканці, зачасту, використовують каналізацію, як сміттєпровід. Викидають туди, все, що завгодно. На жаль, “Памперси”, гігієнічні прилади, використовують, викидають і воно набухає від води і закупорює каналізацію”, – пояснює начальник управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької ВЦА Антон Ковалевський.

Місцеві – ще більше обурюються – справно платять за комірне, і вимагають належного обслуговування будинку. Відколи понад пів сторіччя тому звели цю багатоповерхівку, каналізацію в ній не міняли.

“Капітальний ремонт потрібно робити, а вони приїздять, замінюють шматок труби, а за пару тижнів все знову тече”, – скаржиться мешканець міста Діонісій Курлянцев.

Капітальний ремонт каналізації в комунальні послуги не входить, а оплачується окремо, пояснюють чиновники.

“Роботи капітального характеру в тариф не входять. Якщо мешканці хочуть виконувати роботи капітального характеру по будинку. Покрівля, каналізація, водопровід, вони повинні звернутися до обслуговуючої кампанії, рішенням більшості мешканців прийняти рішення, що вони хочуть цю послугу капітальну, і ще доплачувати за цю послугу, яка буде накопичуватися на рахунку будинку і потім використовуватися для капітального ремонту”, – пояснює начальник управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької ВЦА Антон Ковалевський. 

Каналізація аварійна – і в іншому будинку на цій самій вулиці. Там ремонт завершився кілька тижнів тому. Роботи тривали понад рік. Але й вони проблеми не вирішили. Каналізаційний люк, закритий автомобільною шиною, розташованій на місці колишнього дитячого майданчика, парує нечистотами.

Мешканці  будинку, що найбільше потерпає від нечистот, бояться, що  житло може зруйнуватися, бо тріщина дійшла вже до другого поверху,  і планують звертатися на гарячу лінію Кабміну. 

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, “5 канал”

Читайте також: Гуркіт і нестерпний сморід: реконструкція колектора в Харкові затягнулася на роки – у чому причина