Ризик госпіталізації після зараження штамом “Омікрон” на 50% нижчий порівняно зі штамом “Дельта”, – ЕМА

1

Про це заявив у вівторок керівник відділу з вакцинації та боротьби з інфекціями Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Марко Кавалері, інформує Цензор.НЕТ із посиланням а Ітерфакс-Україна.

"Схоже, що штам "Омікрон" призводить до менш важкого перебігу хвороби, ніж штам "Дельта", – заявив під час пресбрифінгу EMA доктор Кавалері. Він зазначив, що потрібно більше даних, зокрема даних досліджень у групах ризику, щоб повністю переконатися у цьому.

Читайте на "Цензор.НЕТ": В Україні почалася четверта хвиля коронавірусу: у нас є 10-15 діб, щоб максимально підготуватися, – головний санлікар Херсонщини Ромаскевич

Кавалері також зазначив, що "Омікрон" водночас особливо заразний, що призводить до високої кількості інфікованих, тому необхідно бути обережними і не вважати новий штам "легким захворюванням".

Він також зазначив, що "переважна більшість тяжких випадків захворювання припадає на невакцинованих людей".

Також читайте: У США фіксують рекорд госпіталізацій з початку пандемії через поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон"

"Омікрон" виявили у листопаді минулого року на півдні Африки. Фахівці вважають, що він може загрожувати, оскільки поширюється набагато швидше, ніж інші штами, які виявляли вчені за період пандемії, і містить велику кількість мутацій.