«Гарантії безпеки»: у США не бачать можливості компромісу з Росією по НАТО

Постійний представник США в НАТО Джуліанна Сміт поки що не бачить можливості для компромісу з Росією щодо розширення альянсу. Водночас США та європейські союзники залишаються відкритими до діалогу.

Про це Джуліанна Сміт розповіла в інтерв’ю для CNN.

«На даному етапі всі союзники віддані діалогу з Росією, який пройде завтра (засідання Ради Росія-НАТО). Але всі союзники єдині в тому, щоб повідомити росіянам, що якщо вони вирішать продовжити вторгнення в Україну, вони зіткнуться з величезними наслідками з боку НАТО, а також з боку ЄС», — зазначила Сміт.

До цього Росія вимагала, щоб НАТО відмовило Україні в членстві в альянсі. Але, за словами Сміт, вона не бачить «можливості для великого компромісу» у питаннях розширення НАТО.

«На даний момент дозвольте мені бути гранично ясною — ніхто не може змусити нас змінити політику НАТО щодо розширення. Двері залишаються відчиненими. Ніхто не має права зачинити двері ногою. І будь-яке рішення про розширення, як і раніше, залишатиметься між альянсом НАТО і відповідною країною», — додала вона.

Вчора американська та російська делегації завершили у Женеві перший раунд переговорів щодо так званих «гарантій безпеки», які запропонувала Москва. Переговори тривали близько восьмої години.

Раніше заступник Міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що під час переговорів у Женеві Сполучені Штати торкнулися теми нарощування російських військ на кордоні з Україною. За його словами, Росія не має наміру нападати на Україну.

Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерсон відреагувала на запропоновані Росією так звані «гарантії безпеки» в Європі. Швеція сама вирішує свою політику і політику безпеки, а також з ким співпрацювати.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував учорашні переговори в Женеві щодо гарантій безпеки між Росією та США. Глава відомства вважає, що відмова від розширення Альянсу на схід стала б стратегічною поразкою.