В Європі рекордно подешевшав газ

Ціна за природний газ на нідерландському хабі TTF опустилася до $973 за тисячу кубів.

За даними біржі ICE Futures, на 15:35 за Києвом ціна газу становила 81,5 євро за МВт-год, або $973,68 за тисячу кубометрів. За останні 24 години котирування впали на 3,6%.

На торгах 11 січня ціна опускалася до мінімуму в 78 євро за МВт-год ($931.86 за тисячу кубів).

Минулого тижня ціни на газ підскочили до близько $1190 за тисячу кубів. Причиною став напрямок руху газу газопроводом «Ямал-Європа», який з 21 грудня працює у реверсному режимі (від Німеччини до Польщі) і не постачає ресурс до Європи. Цією магістраллю, зокрема, користується РФ для транспортування газу.

Нагадаємо, нинішня газова криза в Європі виникла через низку факторів. Головними з них є повільне відновлення економіки внаслідок пандемії коронавірусу, вкрай холодна зима 2020-2021, що максимально спорожнила європейські газосховища, а також падіння власного виробництва газу в країнах ЄС.

У вересні минулого року на європейській енергетичній біржі стрімко почав дорожчати газ. 6 жовтня вартість палива вперше в історії сягнула рекордних $1924 за тисячу кубометрів.

21 грудня біржова ціна газу в Європі вперше в історії подолала позначку $2000 за тисячу кубометрів на тлі холодів і за аномально низьких запасів газу в європейських підземних сховищах.

Однак вже 24 грудня ціна на газ у Європі під час біржових торгів опустилася нижче $1300 за тисячу кубометрів.

На тлі енергетичної кризи, США збільшили експорт газу до Європи – число танкерів зросло на третину.