Світовий океан прогрівся до рекордних температур

Унаслідок діяльності людини за останній рік верхні дві тисячі метрів океану поглинули на 14 зеттаджоулів більше тепла, ніж у 2020 році, що в 145 разів перевищує світове виробництво електроенергії в 2020 році.

Як повідомляє EurekAlert, міжнародна група вчених опублікувала звіт про тенденції зміни температури поверхні океану і його наслідки за період з 1950-х років, в якому говориться, що тепловміст океану неухильно зростає у всьому світі.

Зокрема, опублікований звіт, над яким працювали 23 дослідники з 14 інститутів, узагальнює два міжнародні набори даних: від Інституту фізики атмосфери Китайської академії наук (IAP CAS) і національних центрів екологічної інформації Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) США.

Дослідники виявили, що за останній рік верхні дві тисячі метрів океану поглинули на 14 зеттаджоулів більше, ніж у 2020 році, що в 145 разів перевищує світове виробництво електроенергії в 2020 році.

«Крім тепла, океан поглинає від 20 до 30% антропогенних викидів вуглекислого газу, що призводить до закислення океану. Однак потепління океану знижує його ефективність поглинання вуглецю, і в повітрі залишається більше вуглекислого газу», – зазначив перший автор статті Ліцзін Чен з Міжнародного центру наук про клімат і навколишнє середовище в IAP CAS.

За його словами, моніторинг та розуміння зв’язку поглинання тепла та вуглецю в майбутньому важливі для відстеження цілей щодо пом’якшення наслідків зміни клімату.

Вчені встановили, що потепління океану – результат змін у складі атмосфери, пов’язаних з діяльністю людини. І його наслідки, на думку вчених, будуть вельми відчутними.

У міру того, як океани нагріваються, вода розширюється, а рівень моря підвищується, теплі вологі маси перевантажують погодні системи, створюючи передумови для сильних штормів і ураганів, збільшуючи кількість опадів і ризик повеней.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш попередив, що потепління клімату на планеті більш ніж на 1,5 градуси приведе до катастрофи. За його словами, уникнути цього можна досягненням вуглецевої нейтральності у найближче десятиліття.

Нагадаємо, раніше Антоніу Гутерреш заявив, що останні шість років стали найспекотнішими за всю історію спостережень на тлі стрімкої зміни клімату.

Також генсек ООН зазначив, що земляни можуть не дожити до наступного століття, якщо терміново не почнуть боротися з глобальним потеплінням.

Кліматичні зміни заважають боротьбі з голодом та бідністю у світі. Згідно з новим звітом ООН, людство не зможе подолати бідність до 2030 року, як це планувалося у 2015 році.