Чотирилапі проти контрабандистів: прикордонники показали, як службові собаки шукають наркотики (Відео)

Собака на службі

Протягом 2021 року за допомогою спеціальних собак було виявлено понад 4 кг наркотичних речовин

Гроза контрабандистів і порушників кордону. На рубежах із Російською Федерацією несуть службу пси-прикордонники. Вони цілодобово перевіряють людей та автівки. Тренувати їх починають іще щенятами. А потім  вони виростають і стають справжніми напарниками  своїм учителям. Про робочі будні чотирилапих помічників прикордонників знає журналістка “5 каналу” Оксана Нечепоренко.

Асті – шість з половиною років і вона – прикордонниця. Професію засвоювала у столиці, та ось уже три роки – у складі харківського прикордонного загону. За цей час віднайшла понад 300 наркотичних схованок.

“Зона пункту пропуску – це її поле для гри. Вона у цьому полі намагається знайти будь де, у будь-яких схованках наркотичні засоби. Будь в кого, у всіх проїжджаючих, у всіх проходячих через державний кордон. Все для неї тут зроблено для того, щоб вона грала”, – розповідає інструктор кінологічного відділення відділу прикордонної служби “Дергачі” Михайло. 

Михайло та Асті – постійні напарники. Спільну мову віднайшли чи не з першої хвилини. Працюють нарівні всю зміну в 24 години. 

Відшукати наркотики чотирилапі прикордонники здатні будь-де. Наприклад – у бороді. Влітку ось цей пан намагався саме так провезти через кордон травичку. 

“Був рейсовий автобус, вона як завжди зі мною. По команді – шукай, виконувала пошук наркотичних засобів. Ну і особа, яка переміщувала, зацікавила дану собаку. Вивели з потока. Потім знову наказую шукати. Вона плигає на місце де знаходиться підборіддя”, – розповідає інструктор кінологічного відділення відділу прикордонної служби “Дергачі” Артем Краснояружський. 

Ще одна собака на прикордонному пункті – Тріксі. На роботу джек-рассел-тер’єр ходить із власним будиночком. 

“Я її дуже виховую, люблю і слідкую за нею. Щоб в неї лапки не промерзли. На полосі, коли треба, я відкрив калиточку, вона вийшла і нюхає. До всіх підходить, до всіх нюхає”, – каже Артем Краснояружський. 

Стати до роботи Тріксі готова за будь-якої погоди. Не заважають чотирилапій прикордонниці ні сильні морози, ні спека. Пошуковими тренуваннями зайнята і під час перерви в роботі.  

Окрім вівчарок та джек рассел-тер’єра, на кордоні працюють лабрадори та спанієлі. Вони не лише вишукують наркотики. На їхньому рахунку – затримання порушників кордону та виявлення зброї. 

“За 2021 рік на ділянці харківського прикордонного загону за допомогою спеціальних собак було виявлено понад 4 кг наркотичних речовин, у 5 випадках виявлено зброю, виявлено також 36 набоїв. Та за допомогою розшукових собак затримано 25 порушників, які спробували порушити державний кордон України”, – каже помічник начальника Харківського прикордонного загону Максим Бояр. 

Натреновані собаки перевіряють автівки та людей на виїзді та в’їзді в Україну. Під час роботи чотирилапих прикордонників заборонено підгодовувати і навіть гладити. Та суворі вони лише на службі. 

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, “5 канал”

Читайте також: Взяли гранати та пішли до “сєпарів”: у ДПСУ розповіли, як кінологи у 2014-му рятували своїх собак.