Івано-Франківську в’язницю виставили на торги

Фонд державного майна виставив на онлайн-аукціон «Івано-Франківську установу виконання покарань (№ 12)». Стартова ціна об’єкту – 7 858 392 грн, а загальна площа двох земельних ділянок – 67,4 га.

Торги відбудуться 21 січня. В’язниця розміщена у Калуському районі, в урочищі «Сівка», 1.

Переможець торгів отримає 53 інвентарні номери будівель, споруд, інфраструктурних об’єктів і мереж, зокрема 44 зареєстровані одиниці нерухомого майна (виробничі та інші спеціалізовані будівлі і споруди) загальною площею 10,7 тис. кв. м та 9 одиниць інфраструктурних об’єктів і мереж.

Улітку 2021 року у рамках «Великого розпродажу в’язниць» в Україні вперше продали виправний заклад – колонію на Львівщині.

Раніше Міністерство юстиції визначило перші пенітенціарні установи, що «підуть з молотка» у 2021 році. Ними стануть дві колонії, а також виправний центр.

Фонд держмайна виставив на повторний аукціон Ірпінський виправний центр (№132), що на Київщині. Ціну за об’єкт зменшили удвічі.

Глава Мін’юсту повідомив, що в Україні планують скоротити кількість в’язниць та запровадити платні СІЗО, щоб людина змогла оплатити комфортне перебування в ізоляторі. Також очікується скорочення персоналу, аби підвищити зарплати в пенітенціарних установах.