Північна Корея запустила «більш досконалу» ракету після гіперзвукового випробування


Що сталося. Північна Корея випробувала балістичну ракету, яка може бути більш передовою, ніж «гіперзвукова», яку вона запустила менше тижня тому, заявили військові Південної Кореї, оскільки Пхеньян переслідує все більш потужну зброю.


Джерело. Про це повідомляє Reuters.


Деталі. Згідно з повідомленням, ракета пройшла понад 700 км на максимальну висоту 60 км зі швидкістю, що в десять разів перевищує швидкість звуку (12 348 км/год).


Генеральний штаб Південної Кореї вважає, що ця ракета є ще потужнішою, ніж та, яку запустила КНДР 5 січня. Водночас південнокорейська та американська розвідки наразі проводять детальний аналіз.


Зазначається, що минулого тижня південнокорейські військові чиновники поставили під сумнів можливості гіперзвукової ракети, яку випробувала КНДР. Тоді вони заявили, що Північна Корея має набагато потужніші ракети.


Коментар. «Сьогоднішнє випробування може бути посланням до Південної Кореї після того, як наша влада заявила, що попереднє випробування було невдалим і не включало гіперзвукову ракету», – вважає Км Донг-Юп, колишній офіцер Південнокорейського флоту, який зараз викладає в університеті Сеулу.


Бекграунд. Раніше КНДР заявила про запуск балістичної ракети з потяга.