Стало відомо, чи визнаватимуть у Європі сертифікати про введення бустерної дози Pfizer після CoronaVac

CoronaVac

Як захиститися від коронавірусу: профілактика, симптоми, лікування COVID-19

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними схемами

COVID-сертифікати українців, які отримали перші два щеплення вакциною CoronaVac, а бустерну дозу – Pfizer, визнаватимуть у Європі, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

“Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами. Якщо після базового курсу, проведеного вакциною CoronaVac, бустерна доза буде зроблена вакциною Comirnaty, у сертифікаті відображатиметься інформація про останнє щеплення”, – наголошується в повідомленні.

Зазначається, що такий сертифікат буде валідним для перетину кордону країн, де схвалена вакцина Comirnaty.

“На сьогодні українські COVID-сертифікати визнають у 60 країнах світу, які входять до складу Довірчої мережі е-здоров’я ЄС. Серед них такі європейські країни, як Польща, Австрія, Латвія та решта членів ЄС. У 2022 році планується, що склад цифрової мережі розшириться до 80 країн-учасниць”, – додали в МОЗ.

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що черговий сплеск COVID-19 в Україні очікується наприкінці січня з піком на лютий і триватиме до квітня.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.