Американські сенатори запропонували створити для України формат НАТО-плюс

Група конгресменів від Республіканської партії готує законопроект, який оголошує Україну країною НАТО-плюс, а РФ – спонсором тероризму.

Про це повідомляє Голос Америки. «У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили… Володимир Путін має взяти до уваги, що Конгрес не визнає відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників та партнерів по НАТО у Центральній та Східній Європі», – сказав головний ініціатор законопроекту, представник Республіканської партії у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол.

Як зазначається у повідомленні, законопроект забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування російської військової могутності біля її кордонів. Він також передбачає притягнення Путіна до відповідальності за агресію шляхом негайного введення санкцій проти газопроводу «Північний потік – 2», щоб його так і не було введено в експлуатацію.

Співавторами законопроекту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.

«Цей законопроект суттєво збільшить фінансування поставок летальної військової допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО та мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні та суперечать інтересам національної безпеки США», – заявив конгресмен Роджерс.

«Україна має бути вільною у виборі її майбутнього, у тому числі економічних відносин та відносин у сфері безпеки, не побоюючись відплати з боку Путіна», – зазначила Стефаник.

Законопроект визначає Україну як країну «НАТО-плюс», щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів та послуг. Документ відкидає пропозицію РФ про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили, чи Росія є державою-спонсором тероризму.

Крім того, він передбачає виділення $155 млн. Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями в країнах колишнього СРСР на 2022 рік.

Раніше повідомлялося, що США вживуть заходів у відповідь, у тому числі розширять військову допомогу Києву у разі вторгнення РФ в Україну.

Рада держоборони Литви затвердила план військової підтримки України, який зокрема передбачає передачу зброї та збільшення кількості інструкторів для ЗСУ.

Тим часом, Міноборони Естонії надасть Україні протитанкові ракети Javelin та 122-міліметрові гаубиці, якщо отримає згоду США, Німеччини і Фінляндії.