Конгресмени запропонували оголосити Україну країною «НАТО-плюс»


Що сталося. Група республіканських конгресменів має намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною «НАТО-плюс» та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.


Джерело. Про це повідомляє «Голос Америки».


Що це означає. Законопроєкт забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує в умовах нарощування російських військ біля кордонів.


Законопроєкт також передбачає притягнення президента Росії Владіміра Путіна до відповідальності за агресію через негайне запровадження санкцій проти газопроводу «Північний потік – 2», щоб його так і не було введено в експлуатацію.


Коментар. «У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили», – заявив провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол, який є головним спонсором законопроєкту.


Маккол додав, що «Владімір Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не зазнає відновлення сфери впливу Росії й не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів по НАТО в Центральній та Східній Європі».


«Україна має бути вільною у виборі її майбутнього, у тому числі економічних відносин та відносин у сфері безпеки, не побоюючись відплати з боку Путіна», – заявив конгресмен Майк Роджерс.


Деталі. Законопроєкт також визначає Україну як країну «НАТО-плюс», щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів та послуг.


Документ відкидає пропозицію Росії про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили, чи Росія є державою-спонсором тероризму.


Крім того, він передбачає виділення $155 млн Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями у країнах колишнього СРСР на 2022 рік.


Співавторами законопроєкту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.


Бекграунд. Нагадаємо, що НАТО стягне війська до кордону з РФ у разі її нападу на Україну. Альянс готовий діяти, якщо і коли це буде потрібно.