Нацбанк призначив директора Департаменту закупівель

Національний банк України завершив конкурсний відбір кандидатів на посаду директора Департаменту закупівель. З 11 січня 2022 року ним став Андрій Телюпа.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«За результатами відкритого конкурсного відбору на посаду директора Департаменту закупівель Національного банку України з 11 січня 2022 року призначено Андрія Телюпу», — йдеться в повідомленні.

У сфері компетенції нового директора будуть, зокрема, такі основні завдання:

  • методологічне забезпечення процесу закупівельної діяльності,
  • координація в Національному банку процесу планування закупівель товарів, робіт та послуг,
  • методологічне забезпечення закупівель,
  • забезпечення проведення спрощених закупівель, процедур публічних закупівель за допомогою регулятора,
  • забезпечення діяльності уповноважених осіб, відповідальних за організацію та проведення закупівель,
  • методологічне забезпечення та організація договірної роботи за договорами, пов’язаними із забезпеченням діяльності Національного банку

«Національному банку вдалося збудувати прозорий, відкритий та контрольований процес закупівель. Тому своїм головним завданням я вважаю збереження та примноження цих досягнень. Крім того, сподіваюся, що мій досвід та знання дозволять центральному банку ще ефективніше керувати власними закупівлями та принесуть нові ідеї для подальших якісних змін», – сказав новопризначений директор Департаменту закупівель Андрій Телюпа.

Департамент закупівель входить до вертикалі підпорядкування «Фінансово-адміністративний та операційний блок», яка підпорядковується першому заступнику голови Національного банку Катерині Рожковій.

Андрій Телюпа в 2004 році закінчив Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій (спеціальність «Міжнародна економіка», додаткова спеціальність «Перекладач (англійська та німецька мови)»), а в 2017 році – Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ) (спеціальність «MBA in Public Administration»).

З жовтня 2017 року до травня 2020 року Андрій Телюпа працював керівником проєктів реформ у команді підтримки реформ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. До роботи в Національному банку з 2020 року очолював Офіс трансформації закупівель АТ «Укрзалізниця».

Крім того, Телюпа має понад 18 років досвіду у сфері закупівель у хімічній, автомобільній, харчовій промисловості, області зовнішньоекономічної діяльності та державному секторі.

Департамент закупівель створено в структурі Національного банку в липні 2021 року з метою удосконалення процедури власних закупівель Національного банку на базі реорганізованого Департаменту закупівель та продажів.

Раніше повідомлялося, що Департамент ліцензування Національного банку з 22 жовтня 2021 року очолив Михайло Федоренко.

Департамент інспектування Національного банку України отримав нового керівника – Андрій Казак.

Президент Володимир Зеленський звільнив із посади начальника Департаменту захисту національної державності СБУ Олександра Куксу. До цього глава України провів низку кадрових перестановок у СБУ у січні 2021 року.