Французький телеканал вибачився за карту із «російським» Кримом

Французький телеканал France Télévisions, який раніше показав карту з тимчасово окупованим Кримом як частиною РФ, назвав це технічною помилкою.

Про це повідомила співробітниця посольства України у Франції, передає Крим.Реалії. «Від імені Посольства спілкувалися із редакцією. Отримала вибачення, пояснення та запевнення, що така ситуація не повториться: графічний підрядник припустився технічної помилки (відсутнє штрихування анексованого Криму та вказівка ​​невизнання анексії міжнародною спільнотою), але це жодним чином не відображає позицію телеканалу стосовно українського Криму. На жаль, такі прикрі ситуації трапляються навіть із порядними журналістами та адекватними медіа. Зазначимо, що контент навколо української тематики на France Télévisions загалом збалансований та коректний. Продовжуємо стежити за дотриманням принципу «нульової толерантності» до перекрученого відображення тимчасово окупованого Криму у французькому публічному та медійному просторі», – йдеться у повідомленні.

Раніше телеканал France Télévisions у відеосюжеті про ситуацію на сході України під час ілюстрації подій 2014 року зобразив Крим частиною Росії.

Нагадаємо, раніше у мережі з’явилася реклама онлайн-платформи для пошуку автомобільних попутників BlaBlaCar із мапою України без тимчасово окупованого Криму. Компанія розпочала внутрішнє розслідування за фактом цього інциденту.

У жовтні 2021 року програма Apple Music for Artists оприлюднила мапи України без тимчасово окупованого Криму. Після заяви МЗС України і загального резонансу, сервіс виправив свої мапи.

Крім того, російським тимчасово окупованим Кримом позначила й Європейська мережа організацій технічної безпеки (ETSON). Після багатомісячної боротьби Києва за відновлення справедливості, мережа позначила півострів українським.