Захід не піде на гарантії нерозширення НАТО на схід, – Кулеба

1

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "РБК-Україна", про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, коментуючи вчорашні переговори в Женеві щодо "гарантій безпеки" між Росією і США.

За його словами, докладні висновки ще рано робити, оскільки ще будуть переговори в рамках засідань Ради Росія-НАТО та Постійної ради ОБСЄ.

"У той же час, загальна картина вже вимальовується. Російська Федерація ініціювала переговори про так звані "гарантії безпеки", щоб максимально підвищити ставки, висуваючи заздалегідь неприйнятні вимоги", – сказав голова МЗС.

Кулеба зазначив, що цинізм ситуації в тому, що Росія хоче гарантії безпеки в той час, коли її армія "брязкає зброєю" біля українського кордону, тримає в заручниках Крим і воює на Донбасі.

Крім того, додав міністр, поставки газу перетворюються на інструмент зовнішньої політики, а спецслужби РФ підривають безпеку на кордоні Білорусі з Польщею та Литвою.

Також читайте: Кулеба й Блінкен провели телефонні переговори

"Росія не має права голосу з питання членства України в НАТО. Це "червона" лінія, яку не перетне ані Україна, ані наші партнери. Колективний Захід не піде на надання Росії "юридичних гарантій" про нерозширення Альянсу на схід, оскільки це стало б його стратегічною поразкою", – пояснив голова МЗС.

Кулеба зауважив, що Росії в Женеві послали сигнал про те, що не буде ніяких домовленостей по Україні без України.

"Україна займає принципову позицію: скільки б разів не ходили по колу російські дипломати, лінія старту для обговорення гарантій безпеки на євроатлантичному просторі повинна починатися з деескалації Росією безпекової ситуації поблизу українського кордону і виходу Росії з Донбасу і Криму. Радий бачити, що наша наполеглива робота дає результат: серед партнерів зростає розуміння, що безпека євроатлантичного простору неможлива, поки Україна в небезпеці", – підсумував він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Путін вимагає від США визнати сфери впливу Росії. Ці вимоги неправомірні, – Кулеба