У МОЗ розповіли, скільки ще триватиме хвиля “Омікрону” в Україні

Коронавірус

Коронавірус та карантин

Тривалість і розмах нової хвилі залежатимуть від ефективності протиепідеміологічних заходів та кількості вакцинованих

Черговий сплеск COVID-19 очікується наприкінці січня з піком на лютий і триватиме до квітня, розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю “BBC News Україна”.

“За нашими прогнозами, черговий сплеск буде з кінця січня. У цей час буде більше “Омікрону”. Пік припаде на лютий із поступовим спаданням аж до квітня”, – зазначив він.

За його словами, тривалість і розмах нової хвилі залежатимуть від ефективності протиепідеміологічних заходів та від кількості людей, які вакцинуються й отримають бустерну дозу.

“За даними наукових досліджень, щеплення захищає від важкого перебігу хвороби й від смерті. Ми маємо доволі амбітні плани з вакцинації – принаймні 70% дорослого населення до кінця 2022 року. Тобто кількість смертей буде залежати від темпів вакцинальної кампанії”, – додав Кузін.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що майже 48% дорослих українців отримали принаймні одну дозу вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.