У МОЗ розповіли, коли в Україні почнуть вакцинувати від COVID-19 дітей від 5 років

Вакцинація дітей

Коронавірус та карантин

На рівні Європи це питання поки не розглядали

Вакцинацію проти коронавірусу дітей від 5 років в Україні планують розглянути орієнтовно з квітня 2022 року. Досвід інших країн, де вже проводять такі щеплення, показує, що це безпечно. Про це в інтерв’ю “BBC Україна” заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, щеплення від COVID-19 попереджають передчасну смертність, особливо на фоні важких соматичних захворювань, а також спалахи в організованих колективах. Однак рекомендацій європейської технічної групи експертів щодо щеплення дітей від 5 років ще не було.

“Тобто на рівні Європи таке питання не розглядали”, – зазначив Кузін.

Раніше, на тлі стрімкого погіршення епідеміологічної ситуації українська влада заговорила про COVID-вакцинацію дітей.

Нагадаємо, у США рекомендували бустерну вакцинацію проти коронавірусу дітям, віком від 12 до 15 років. Робити щеплення пропонується препаратом Pfizer. Крім того, бустер схвалили для дітей від 5 до 11 років з ослабленим імунітетом.

Як повідомляв 5.UA, в Україні до кінця березня 2022 року діє адаптивний карантин, країну поділили на зони. А з 6 грудня почали діяти нові правила адаптивного карантину. У четвер, 30 грудня, Волинська та Запорізька області залишили “червону” зону карантину та перейшли до “жовтої”. З 7 грудня Київ залишив “червону” зону карантину. 9 січня у “помаранчеву” зону карантину перейшла Херсонська область, також до неї долучилася Сумська область.

В Україні зробили вже понад 28,9 млн щеплень від коронавірусу, понад 14 млн людей отримали дві дози. Отримали додаткову дозу – 6669 людини, бустерну дозу – 28 085 людини. Додамо, відстежувати, як просувається вакцинація, можна на Урядовому порталі онлайн. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як у столиці робили щеплення вакциною Pfizer – фотогалерея

Вакцинація

/

Фото КМДА

Вакцинація

Вакцинація

/

Фото КМДА

Вакцинація

Вакцинація

/

Фото КМДА

Вакцинація

Вакцинація

/

Фото КМДА

Вакцинація

вакцинація

/

Фото КМДА

вакцинація

вакцинація

/

Фото КМДА

вакцинація

вакцинація

/

Фото КМДА

вакцинація

вакцинація

/

Фото КМДА

вакцинація