Гайдлайн: з чого почати інвестувати у 2022 році

Безліч людей, при досягненні певного доходу, замислюються над інвестуванням, не тільки задля збереження накопичень, але й для їх примноження. Саме тому постає питання, як побудувати стратегію перших вкладень. Сучасний ринок пропонує різноманітні варіанти, які, за своєю суттю, вимагають не лише коштів, а й витраченого часу. Він знадобиться як мінімум для вивчення ніші вкладень. У сьогоднішньому блозі я розберуся, з чого варто розпочинати інвестування та які види інвестицій існують.

Насамперед слід розуміти, що з прибутком завжди йдуть ризики. Якщо інвестувати без попереднього аналізу, можна не тільки нічого не заробити, а й втратити частину своїх вкладень. Для початку підбираємо відповідний вид вкладень і детально вивчаємо сферу, що цікавить нас. Інвестиції можуть бути кількох типів. Залежно від об’єкта вони поділяються на реальні (більш надійні, що мають менший ризик, наприклад, нерухомість, автомобілі, обладнання), венчурні (більш ризикові капіталовкладення, що передбачають фінансування стартапів та нових технологій), фінансові (вкладення у фінансові інструменти, наприклад, облігації та акції), спекулятивні (придбання активів із метою перепродажу).

Після вивчення всіх нюансів сфери планованих вкладень, слід визначити рівень ризику, до якого готовий інвестор і визначити особистий стартовий капітал. Наявність вільних грошей є важливою обставиною, адже інвестиції можуть не окупитись. Тому нестабільне джерело доходу або навіть позики заради інвестицій — найгірші ресурси для фінансування вкладень. Найкращий момент для інвестицій характеризується наявністю стабільного доходу.

Не клади всі яйця до одного кошику — головне правило інвесторів. Формування портфеля капіталовкладень допоможе диференціювати ризики та отримати прибуток хоча б у кількох з обраних сфер. Оптимальний варіант — мати в портфелі не більше 7 різних активів. Важливо також залишатися мобільним, тому одним із варіантів витрати отриманого прибутку може бути створення нових портфелів, що дозволяють знизити ризики. Такі дії можуть з більшою ймовірністю забезпечити стабільний прибуток від інвестицій.

Залежно від поставлених цілей та очікуваного результату, інвестиції можна поділити на довгострокові та короткострокові. Довгострокові вкладення дають можливість збільшити вартість портфеля, проте тривалий час у вас не буде доступу до грошей. Зазвичай така стратегія використовується під час роботи з акціями чи нерухомістю. При цьому здобуття запланованого прибутку може вимагати кілька років або десятиліть. З іншого боку, є короткострокові інвестиції, які найчастіше тягнуть за собою великі ризики. Якщо ви розглядаєте вкладення як постійне джерело доходу — варто звернути увагу на облігації, ануїтети та деякі види депозитів. Найкращим варіантом вважається поєднання у своєму портфелі короткострокових та довгострокових активів.

З найбезпечніших вкладень можна звернути увагу на:

  • Нерухомість. Останній рік показав тенденцію до різкого зростання цін, але навіть у разі їхнього падіння завжди існує варіант здачі в оренду.
  • Дорогоцінні метали. Золото зростає у ціні останні 5 років. Можна паралельно інвестувати в платину, срібло і навіть в готові ювелірні прикраси.

При плануванні інвестицій завжди необхідно чітко розуміти свої цілі та фінансові можливості. Запитайте себе, чи готові ви йти на великий ризик заради чималого та швидкого прибутку, чи ви будете довго, але впевнено збільшувати свої активи? Завжди беріть до уваги можливі збитки, вивчайте ніші, в які вкладаєте кошти. Інвестиції не можуть бути ефективними, якщо ви вкладаєте імпульсивно, без попереднього плану та чіткого уявлення очікувань. Створюйте додаткові можливості за допомогою диференціації портфеля активів.