У Чернівцях винесли вирок екс-співробітнику СБУ, який воював за бойовиків на Донбасі

У Чернівцях суд виніс вирок колишньому співробітнику Служби безпеки, який порушив присягу і перейшов на бік російських незаконних збройних формувань на Донбасі. Чоловіка заочно засудили до 10 років ув’язнення.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«За матеріалами контррозвідки СБУ Шевченківський районний суд міста Чернівці заочно засудив до 10 років позбавлення волі учасника терористичної організації «ДНР».

Вирок стосується уродженця Донецька, який у липні 2014 року добровільно приєднався до незаконного збройного формування «Макіївський міський відділ Міністерства державної безпеки ДНР», – йдеться у повідомленні.

Шевченківський районний суд міста Чернівці визнав колаборанта винним у скоєнні злочину за статтею «Участь у терористичній групі або терористичній організації». Засуджений — колишній співробітник Служби безпеки України, здобув спеціальну освіту, професійні навички, фізичну, військову та оперативну підготовку.

За даними контррозвідки, колишній співробітник СБУ на боці російських гібридних військ приєднався до опору українським військам та підрозділам СБУ. Зокрема, він займався наймом нових працівників так званої «МДБ ДНР» і вербував місцевих жителів для збору інформації про учасників Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

Також засуджений переслідував місцевих жителів, яких російські бойовики підозрювали у сприянні українським правоохоронним та іншим державним органам. У контррозвідці повідомили, що колаборант зараз знаходиться на тимчасово окупованій території Донбасу. Його оголосили у розшук.

Раніше прокуратура АР Крим завершила розслідування проти кримського судді, який співпрацював з російськими окупантами в Криму та незаконно виносив вироки проти кримських татар, а також «підсудив» у 685 судових справах на користь держави-окупанта та її адміністрації.

СБУ за 2021 рік оголосила підозри більш ніж 60 організаторам антиконституційного «референдуму», який пройшов у Луганській області у 2014 році.

Українська спецслужба викрила та затримала агента російської військової розвідки, який спланував серію терактів на Одещині.