У Хмельницькому в аквапарку отруїлися 16 дітей – поліція вже відкрила кримінальну справу

Аквапарк у Хмельницькому

Діти, імовірно, надихалися парами хлору. Трьом дітям знадобилася госпіталізація

16 дітей із Вінницької області отруїлися під час відвідування аквапарку у Хмельницькому. У зв’язку з цим поліція почала кримінальне розслідування. Про це повідомила пресслужба поліції Хмельницької області та Центру громадського здоров’я МОЗ.

50 мешканців селища Турбів Вінницької області, серед яких було 34 дитини, віком від 2 до 7 років, відвідали хмельницький аквапарк 5 січня під час відпочинку у селищі Летичів на Хмельниччині.

Після цього у 16 дітей з’явилися прояви гострого отруєння – сльозотеча, кашель, задишка різного ступеня важкості. Трьом дітям знадобилася госпіталізація.

Спеціалісти Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб вважають, що причиною отруєння стало перевищення допустимого часу безперервного перебування в приміщеннях, де застосовуються речовини для дезінфекції – хлору, – бо діти нібито були в аквапарку з 08:30 до 16:30.

Ввечері 10 січня про отруєння дізнались у поліції Вінниччини. Вони передали цю інформацію до поліції Хмельницької області, де було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на термін до шести місяців, або обмеження волі на термін до трьох років.

Нині на сайті хмельницького аквапарку повідомляється, що він не працює із 10 до 12 січня у зв’язку з технічним обслуговуванням.

Як повідомляв 5.UA, у грудні 2021 року на Волині 15 школярів отруїлися перцевим газом.