Бізнесмен Новінський продав росіянину земельні ділянки в Одесі

Бізнесмен Вадим Новінський продав земельні ділянки в Одесі російському бізнесменові, громадянинові Грузії Володимиру Акаєву. АМКУ дозволив укладання угоди шляхом придбання компанією «Білдін-Груп» частки в статутному капіталі компанії «Юкрейн Терра Компані».

Про це повідомляє Антимонопольний комітет.

Компанія «Юкрейн Терра Компані» була створена у 2021 році, є власником земельних ділянок в Одесі, призначених для житлового будівництва. Засновником організації зі статутним капіталом 75,5 млн грн був Smart Holding, кінцевим бенефіціаром – Вадим Новінський.

Створена у 2021 році «Білдін-Груп» не здійснює господарської діяльності. Її кінцевим бенефіціаром є громадянин Грузії Володимир Акаєв. Він також є кінцевим бенефіціаром компаній «Промринок Котовський», «Одеські апартаменти» та «Готель плюс».

Акаєв раніше позиціонував себе на Україні як російський бізнесмен. У Росії він відомий як власник «Трійки Ассет Менеджмент», був співвласником російського «Трійки-Д банку», разом із підприємцем Олександром Грановським.

У прес-службі Smart Holding уточнили, що «Юкрейн Терра Компані» створена для реалізації нових девелоперських проєктів та управління об’єктами нерухомості.

«Рішення продати значну частку в компанії пов’язане зі втратою актуальності для реалізації девелоперського проєкту в Одесі, тому що основний пріоритет групи – реалізація девелоперських проєктів у центральному регіоні України», – прокоментували в прес-службі.

За даними одеських девелоперів, йдеться про ділянки в селищі Котовського (один з районів Одеси), які раніше планувалися для розвитку мережі Amstor.

Раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) нагадав інвесторам про можливість придбати земельні ділянки АТ АКБ «АРКАДА», розташовані у селищі Михайлівка-Рубежівка Києво-Святошинського району Київської області.

Верховній Раді запропонували прискорити примусове відчуження земельних ділянок для будівництва доріг. У парламенті зареєстровано відповідний законопроект за номером №6422.

Наприкінці грудня 2021 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, скільки угод було здійснено з моменту запуску в Україні ринку продажу земель. На середину грудня в країні було укладено понад 60 тисяч угод.