Польща запускає будівництво «стіни» на кордоні з Білоруссю: названо дату

Будівництво постійного загородження на польсько-білоруському кордоні, розпочнеться приблизно 25 січня.

Про це поінформувала речник Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська, повідомляє TV Republika.

«Близько 25 січня буде передано будівельні майданчики під здійснення подальших будівельних робіт», – сказала вона.

За словами Міхальської, до кінця цього тижня виконавці мають надати технічну документацію щодо спорудження перших фрагментів «стіни».

Нещодавно Прикордонна служба Польщі підписала три угоди щодо будівництва постійного загородження на кордоні з Білоруссю. Загородження заввишки п’ять метрів простягнеться на 186 кілометрів. Для прискорення будівництва, цю відстань поділять на чотири частини. Роботи на всіх ділянках вестимуть одночасно.

Сталеві конструкції для загородження виготовлятиме консорціум із трьох компаній – Polimex Mostostal, Mostostal Siedlce і Węglokoks. Будівельні роботи виконуватимуть компанія Budimex (105,5 км) та консорціум фірм Unibep i Budrex (80,7 км).

Загальна вартість проекту разом із технічним оснащенням сягне 1,6 мільярдів злотих – близько $400 мільйонів. Роботи планують завершити до червня.

Нагадаємо, влітку 2021 року режим білоруського диктатора Лукашенка умисно почав звозити нелегалів з Афганістану, Іраку й Сирії на кордон з Польщею, аби помститися за санкції з боку ЄС. Це призвело до різкого збільшення потоку нелегальних мігрантів на польсько-білоруському кордоні, які регулярно штурмують його і намагаються прорватися в ЄС.

У серпні Польща почала зміцнювати кордони з Білоруссю колючим дротом, аби захиститися від напливу біженців.

14 жовтня 2021 року польський Сейм схвалив урядовий законопроект про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю. 30 жовтня документ затвердив Сенат Польщі.