Силам спецоперацій ЗСУ можуть надати повноваження розвідки

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №6486, згідно з яким Сили спеціальних операцій ЗСУ можуть отримати розвідувальні та контррозвідувальні повноваження.

У пояснювальній записці до проекту заначається, що наразі Сили спеціальних операцій не можуть організувати спеціальну операцію та рух опору без здійснення спеціальної розвідки, монополія на здійснення якої належить іншим структурам, а проведення розвідувальних заходів є ключовим аспектом в організації та підготовці руху опору.

Ухвалення закону дозволить розширити спроможності ССО у сфері розвдки на тимчасово окупованих територіях, вважають автори документу.  Зазначається, що закон прибере прогалину у законодавстві щодо ведення спеціальної розвідки – зараз такий термін у ССО відсутній, його використовують інші військові структури.

Раніше морський спецназ Сил спеціальних операцій провів тактико-спеціальні навчання, в ході яких були відпрацьовані абордажні дії на кораблях.

Улітку Сили спеціальних операцій України, Великої Британії та Сполучених Штатів провели спільне тренування на есмінці Defender Військово-морського флоту Британії.

У 2019 році президент Петро Порошенко підписав указ щодо заснування емблеми і прапора Сил спецоперацій. Також він назвав новий девіз цих військ.