Поєднує в собі “Дельту” й “Омікрон”: що відомо про новий штам коронавірусу “Дельтакрон”

Вірус, коронавірус

Коронавірус та карантин

Поки вчені сперечаються щодо реальності кіпрського “Дельтакрону”, у Франції виявили справжній новий штам B.1.640.2

На початку січня на Кіпрі повідомили про новий варіант SARS-COV-2, який отримав назву “Дельтакрон” та поєднав у собі властивості штамів “Дельта” й “Омікрон”. Про це пише “24 канал” з посиланням на видання Bloomberg.

Геномні послідовності, виявлені при секвенуванні геному вірусу, відправили в міжнародну базу даних GISAID. Новий штам має генетичну основу “Дельти”, але увібрав у собі щонайменше 10 мутацій від “Омікрону”.

На захист своєї теорії професор Леонтіос Кострикіс сказав, що виявлені випадки зараження “вказують на еволюційний тиск на предковий штам із метою придбання цих мутацій, а не на результат однієї події рекомбінації”. Також учений заявив, що “Дельтакрон” виявили і в Ізраїлі.

Однак не всі вчені згодні з висновком кіпрських колег про те, що “Дельтакрон” – це продукт природного злиття штамів. Так професор Бірмінгемського університету Нік Ломан вважає його “технічним артефактом”. Інший британський учений, генетик Том Пікок написав у своєму мікроблозі в Twitter, що справжні рекомбінанти з’являються через кілька місяців із того часу, як різні штами починають циркулювати разом.

Поки вчені сперечаються щодо реальності кіпрського “Дельтакрону”, у Франції виявили справжній новий штам B.1.640.2. Його виявили в мандрівника, який прилетів із Камеруну, він встиг заразити ним щонайменше 12 людей. Цей варіант SARS-COV-2 має 46 мутацій, дві з яких, щоправда, вже зустрічались у попередніх штамів.

Зараз говорити про небезпеку B.1.640.2, у якого поки що навіть немає власної назви, рано. Кількість виявлених заражень невелика. Також рано говорити про походження цього штаму. Попри те, що новинку привезли з Камеруну, вона могла з’явитись і в іншій країні.

Нагадуємо, учені Інституту інфекційних захворювань міста Марсель виявили на півдні Франції новий штам коронавірусу.

Читайте також: ВООЗ отримала ще більше доказів про легший перебіг штаму “Омікрон”

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.