Консерватори ХДС вимагають від уряду Німеччини чіткої позиції стосовно РФ

1

Про це заявив генеральний секретар ХДС Пауль Ціміак після засідання президії партії, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Політик зазначив, що Європа не лише має говорити з Росією єдиним голосом – вона повинна говорити чіткою мовою.

"Ми очікуємо такої чіткості від федерального уряду", – сказав Ціміак.

Він зауважив, що консерватори підтримують багато заяв "Зелених" (які входять в нинішню владну коаліцію), зокрема, глави МЗС Анналени Бербок, які раніше висловлювали дуже чітку позицію стосовно РФ. Водночас, за словами Ціміака, з боку ще одного члена коаліції – СДПН – спостерігається "абсолютно протилежна комунікація щодо Росії". Тож ХДС очікує насамперед узгодженості позицій між партіями влади.

"Ніхто не зацікавлений у провокаціях та ескалації, але ми (ХДС. – Ред.) чітко заявляємо: якщо іншого шляху немає, ми будемо разом з іншими в Європі готові до дій у тому, що стосується запровадження відповідних санкцій", – заявив Ціміак.

З точки зору ХДС, за словами генсекретаря, НАТО та ЄС мали ще раз засвідчити єдність у питанні України, підтвердивши, що доля незалежної держави не може вирішуватися без її участі.

На переконання Ціміака, демократизація в Україні тісно пов’язана з її безпекою, тому Німеччина має "демократичний обов’язок" підтримувати цей процес і надалі.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Зеленський обговорив із керівництвом німецьких партій ХДС і "Союз 90/Зелені" санкції проти РФ і інвестиції в Україну. ФОТО

"Суверенітет і територіальна цілісність України для нас не можуть бути предметом торгу. Так само як можливість кожної держави, яка є суверенною, прагнути членства в НАТО", – підкреслив політик.

Він також зауважив, що "Нормандський формат" зарекомендував себе як добра перевірена платформа.