Застуда, що ледь не забрала життя дитини: чому лікарі Львова вдалися до трепанації черепа (Відео)

Дівчинка

Лікарі зберігали кістку черепа в животі дівчинки

Наприкінці осені 9-річна Аня застудилася. Лікування не давало ніяких результатів, стан дитини тільки погіршувався.

“У малої почалася температура. Я думала, це від самого нажитю, що їй болить голова, бо вона багато дує. Бо в самої таке було. У неї відняло мову, говорила тільки так і ні, рука перестала працювати і трохи почала відмовляти нога”, – розповідає мама дівчинки Олена.

У лікарню дівчинка потрапила у вкрай тяжкому стані, МРТ-діагностика показала: гній дістався мозку.

“Тобто бачите, у пазухах є ця проблема і контактним шляхом повністю перейшло на мозок. Від лоба, тім’я і до самої потилиці”, – пояснює лікар.

“Внаслідок інфекції запальних змін, що відбувались у пазухах приносових. А інфекція і запалення були у всіх пазухах, вони були і в гайморових і фронтальній. Я думаю, ще враховуючи зниження імунітету, інфекція запалення пішла в мозок і утворилася емпієма”, – додає нейрохірург Львівської міської дитячої лікарні Тарас Микитин.

Щоби врятувати життя Ані, лікарі зробили кілька операцій. Аби видалити гній із мозку, медикам довелося провести трепанацію черепа.

“Перше дитину санували лікарі ЛОР-відділення. І враховуючи, що була відсутність позитивної динаміки, перед нами став вибір, як забрати сам цей гнояк. Ми зробили величезну трепанацію черепа, забрали лоскот кістки 12/9 см. Відкрили повністю мозкову оболонку і провели повну санацію гною, що лежав над лівою півкулею головного мозку”, – зауважив медик.

Через сильне нагноєння кістку відразу повернути в череп було неможливо. Лікарі зберігали її в животі дівчинки.

“Набряк був дуже великий, загрожувало життю дитини і назад цю кістку черепа не можна було вставити. Ми вирішили зберегти цю частину кістки в передній черевній кістці. Ми сформували кишеню в черевній кістці і збереження кістки в стерильних умовах в організмі дитини. Коли зійде набряк, щоб повернути її на місце”, – роз’яснив хірург Львівської міської дитячої лікарні Юрій Колівошка.

З кісткою у животі Аня ходила 13 днів. Тоді набряк мозку зменшився і кістку лікарі повернули на місце.

Дев’ятирічну Аню вже виписали з лікарні додому. Нині дівчинка прийшла на огляд до своїх рятівників. Лікарі кажуть: уже за місяць дитина зможе повернутися і до школи.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”

Читайте також: В Україні вперше провели операцію з трансплантації легенів: як почувається пацієнт – сюжет