У Держдепі порадили РФ зважати на можливі важелі впливу з боку США та союзників

Росії не варто недооцінювати силу можливих важелів впливу на неї, які є у США та їх союзників, заявив у понеділок представник Держдепу Нед Прайс.

«Не варто недооцінювати те, які важелі впливу є у нас, які колективні важелі є у нас (із союзниками, – ред.)», – сказав він на брифінгу, пише «Інтерфакс».

Так Прайс відповів на прохання журналіста прокоментувати слова заступника глави МЗС РФ Сергія Рябкова про те, що Москва закликає Вашингтон проявити максимальну відповідальність і припинити недооцінювати ризики можливого посилення конфронтації.

«Ми закликаємо США до максимальної відповідальності зараз. Ризики, пов’язані з можливим посиленням конфронтації, недооцінювати не можна», – сказав Рябков журналістам у Женеві за підсумками російсько-американських консультацій.

Нагадаємо, 10 січня 2022 року у Женеві Росія та США провели перший раунд переговорів, щодо ситуації навколо України і контролю над озброєннями.

За підсумками зустрічі в НАТО висловили незадоволення «гарантіями безпеки» від Росії. На їхню думку, пропозиції Кремля суперечать принципам і цінностям Альянсу.

Напередодні переговорів заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков заявив, що американська сторона має бути готова до компромісів. А міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас зазначив, що НАТО у відповідь на вимоги Москви, має висунути зустрічні.

17 грудня МЗС РФ оприлюднило «проекти договорів» про розподіл сфер впливу в Європі, які Москва хоче підписати з НАТО і США. В одному з пунктів, Росія пропонує країнам Альянсу взяти на себе зобов’язання, що унеможливлюють подальше розширення, зокрема приєднання України та інших держав. Крім того, Росія пропонує США відмовитися «від ведення військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя і Центральної Азії».

7 грудня під час онлайн-переговорів президенти США Джо Байден і Росії Владімір Путін домовилися створити «структуру», в рамках якої буде відбуватися взаємодія з питань безпеки в контексті розширення НАТО на Схід та побоювань Росії з цього приводу.