У Pfizer заявили про недостатність двох доз COVID-вакцини для захисту від «Омікрона»

У Pfizer заявили, що двох доз її COVID-вакцини недостатньо для захисту від «Омікрона». Водночас у Pfizer зауважили, що наразі невідомо, як довго бустерна доза може забезпечувати захист від «Омікрона».

Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що дві дози розробленої фармкомпанією вакцини проти COVID-19 можуть не забезпечувати надійного захисту від нового штаму коронавірусу «Омікрон». Відповідне твердження він озвучив у понеділок, 10 січня, повідомляє CNBC.

«Двох доз недостатньо для «Омікрона». Третя доза нинішньої вакцини забезпечує непоганий захист від смерті та пристойний захист від госпіталізацій», – зазначив він.

За словами очільника Pfizer, «Омікрон» є більш небезпечним за попередні варіанти, оскільки має десятки мутацій і може частково обійти захист, що забезпечується двома щепленням Pfizer.

Водночас він зауважив, що наразі незрозуміло, як довго бустерна доза забезпечуватиме захист від коронавірусу.

«Питання у тому, як довго зберігається захист після третьої дози», – вказав Бурла.

Нагадаємо, у ВООЗ спростували легку форму захворювання на «Омікрон». Вчені КПІ вважають, що нова хвиля коронавірусу зі штамом «Омікрон» на території України розпочнеться у квітні.

Раніше ми писали, що лікарі медичного центру Шиба в Тель-ха-Шомер (Ізраїль) зафіксували перший в країні випадок міокардиту (запалення серцевого м’яза) під час захворювання штамом коронавірусу «Омікрон».