В ОБСЄ закликали Казахстан дотримуватися зобов’язань у сфері прав людини

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау закликав владу Казахстану дотримуватися зобов’язань, зокрема у сфері прав людини. Таку заяву він висловив під час телефонної розмови із в. о. віце-прем’єра – міністра закордонних справ Казахстану Мухтаром Тлеуберді.

«Міністр Рау висловив співчуття з приводу численних жертв насильства за останній тиждень і наголосив на необхідності дотримуватися зобов’язань ОБСЄ, у тому числі щодо прав людини», – йдеться у повідомленні на сайті ОБСЄ.

Чинний голова ОБСЄ закликав усі сторони діяти відповідально та стримано, а також утримуватися від дій, які можуть призвести до подальшої ескалації та насильства. Він запропонував допомогу та підтримку владі та народу Казахстану у продовженні політичних реформ з повним дотриманням зобов’язань, у тому числі через програмний офіс ОБСЄ у Нур-Султані.

Зі свого боку, Мухтар Тлеуберді поінформував співрозмовника про поточну ситуацію в Казахстані, зокрема щодо місії ОДКБ. А також запевнив у намірі влади «поважати та виконувати всі міжнародні зобов’язання, у тому числі стосовно прав та основних свобод людини».

Раніше ми писали, що на території Казахстану в результаті масових заворушень було затримано майже до 8 тисяч осіб. Вже затримали 7939 людей.