11% громадян кажуть, що знайомі з практикою продажу голосів на виборах і це критично для результатів, – Айвазовська

1

Таку думку вона висловила в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

"Електронне голосування на технічному рівні можна реалізовувати будь-коли, а от на політичному – лише тоді, коли до держави і до розпорядника цифрових даних є цілковита довіра суспільства. Тоді цей процес є абсолютно захищеним, як з внутрішньої, так і з міжнародної точки зору. Коли ті, хто володіє реєстрами і даними, є абсолютно підзвітними перед суспільством і їм довіряють на 100%. І що органи ворожої пропаганди не накрутять людей так, що вони вийдуть на вулиці з криками, що у нас вкрали вибори", – наголосила Айвазовська.

"Тому що, коли ви не знаєте з чого і як зроблена ця ковбаса, ви її не повинні їсти. Коли ви не розумієте, як зійшлись ці результати виборів, ви не можете їм довіряти. Дистанційне голосування проблемне не лише з технічної точки зору, але й політичної, бо голосування в безпечному контрольованому просторі – це інше, ніж вдома.

Коли в нас є підкуп виборців як явище. Коли в нас є адміністративний ресурс як явище. Коли в нас 11% виборців кажуть, що мали практику або знають про купівлю голосів. А 11% при явці в 50%, якщо вони будуть мобілізовані, це 22% – це критична кількість для переваги. І допускати в таких умовах дистанційне голосування, де люди можуть просто прийти в якесь приміщення і при свідках за 500 гривень (саме таку суму озвучували респонденти, тобто голос в Україні коштує 500 гривень) проголосувати, як їм скажуть – це просто стріляти собі в ногу", – застерегла голова правління ОПОРИ.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Мінцифри про онлайн-голосування на виборах: Технічно ми готові

"Там, де немає виборів, їх немає в жодній формі. В Російській Федерації це не має жодного значення – електронне голосування чи ні. В Україні, де є вибори, це має колосальний вплив, наскільки країна живе в безпечному просторі і чи приймають результат ті, хто програв. А вони приймуть результат, тільки якщо вони бачитимуть, з чого складаються ці дані", – переконана Айвазовська.