“Народна міліція” та росіяни зі своїми гаубицями: бійці ООС розповіли про ситуацію на Луганщині (Відео)

ООС

У понеділок на передовій загинуло двоє українських військових

Двоє українських армійців загинули на сході країни в понеділок. Вони підірвалися на невідомому вибуховому пристрої, повідомили у пресцентрі операції Об’єднаних сил. Від початку доби українські позиції були обстріляні двічі: гатили з гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї у бік Пісків. Після кількаденної тиші на Луганщині знову поновилися обстріли. У ніч проти неділі кульового поранення зазнав один з оборонців Кримського, а вже вдень контузило захисника Попасної. Тепер обидва солдати у військовому шпиталі. Більше знає журналістка “5 каналу” Вікторія Ковальова. 

“Бойові дії вони затухли, але вони завжди є. Це як вогонь. Ніби димить-димить, а потім може вспихнути в будь-який момент. Але до цього треба бути готовими”, – розповідає військовослужбовець ЗСУ Федір. 

Захисники Кримського у цьому вкотре переконалися у ніч проти неділі. Режим тиші, який зберігався на цій ділянці фронту від Нового року, порушив ворожий снайпер. 

“Усе вираховують. Працюють вони парами. Один вираховує ціль і дає координати,  поправки і той стріляє”, – каже Федір.

Куля вцілила в бійця, коли він після бойового чергування повертався до бліндажу. Армійця врятувала  маскувальна сітка, через яку снайпер схибив.

“Натягли маск-сітку, щоб противник не бачив, що вони там роблять. Перед позицією своєю вони натягли сітку. Там такий перешийок є. І вона дуже заважає снайперу. Він погано там бачить. І він відбився по сітці, а не по силуету. І попав в ногу. Якби він трошки вище взяв, то були б гірші наслідки”, – розповідає подробиці війьсковослужбовець ЗСУ Федір.. 

Коли з посту передали про поранення побратима, бойовий медик Владислав чимдуж побіг на допомогу. За 5 років на передовій – це п’яте врятоване ним життя. 

“Чим швидше надається допомога, тим більше шансів, що боєць виживе.  Вибору не було! Треба бігти! А там якраз стежка така, як біжиш, то проглядається снайпером. Витягли його в посадку, надали першу домедичну допомогу”, – розказав медик Владислав. 

Після надання першої допомоги, пораненого потрібно було якомога швидше доправити до шпиталю. Без фар, у повній темряві. Щоби не стати мішенню для ворога, їхав майже наосліп. Механік-водій Василь розумів: далі життя побратима у його руках.

“Коли ми його доставляли до точки евакуації – він каже, я сюда повернуся! На іншу позицію я не поїду! Тільки сюда, бо у вас тут весело!” – розповідає медик Владислав.

Нині пораненого бійця лікують у Харківському військовому госпіталі. Туди ж доправили і захисника Попасної, якого напередодні контузило під час ворожого обстрілу.

“Вчора ворог використовував заборонені мінськими угодами калібри. Він почав обстріл з керованих ракет. Станкових протитанкових гранатометів, а потім підключив ствольну артилерію 122-міліметрового калібра. Росія їм постачає зброю. У них є чим стріляти”, – каже військовослужбовець ЗСУ “Львів”. 

“У них на передньому плані стоїть “народна міліція”, а позаду росіяни зі своїми гаубицями, технікою і т.п. Якщо так точно стріляють, то потрібна досить серйозна підготовка”, – розказав військовослужбовець ЗСУ Федір. 

Від початку понеділка епіцентр бойових дій змістився на Донеччину. У районі Пісків окупанти застосували гранатомети різних систем та стрілецьку зброю. 

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої загинули двоє військовослужбовців Об’єднаних сил.