Держдеп США конкретизував, що чекає Росію за вторгнення в Україну

У випадку прямої агресії проти України США запровадять проти фінансових інститутів РФ жорсткі санкції та обмежать експорт.

Як повідомляє BBC, про це заявила заступниця держсекретаря США Венді Шерман.

За її словами, Сполучені Штати запропонували РФ декілька варіантів, які допоможуть деескалації навколо України, зокрема – встановити обмеження на кількість військ, залучених до навчань. Окрім цього, США запропонували провести перемовини щодо обмеження ракетного озброєння. Водночас, за словами Шерман, американські дипломати відкинули всі вимоги Росії, зокрема стосовно зобов’язань не приймати Україну до НАТО.

Вона додала, що американська делегація донесла до росіян, що будь-яке вторгнення матиме «велику ціну та наслідки набагато масштабніші, ніж ті, що були у 2014 році». У тому числі, за словами Шерман, може йтися про санкції проти ключових фінансових інституцій РФ, обмеження експорту, а також «розгортання сил НАТО на території наших союзників» і підвищена допомога Україні у сфері безпеки.

Нагадаємо, 10 січня 2022 року у Женеві Росія та США провели перший раунд переговорів щодо ситуації навколо України і контролю над озброєннями.

За підсумками зустрічі в НАТО висловили незадоволення «гарантіями безпеки» від Росії. На їхню думку, пропозиції Кремля суперечать принципам і цінностям Альянсу.

Водночас, заступник Міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що Росія не має наміру нападати на Україну, але НАТО повинне відмовитися від країн, які вступили до його лав після підписання Основоположного акту у 1997 році. «НАТО слід збирати манатки та вирушати на рубежі 1997 року», – сказав Рябков.