«Омікрон» не буде останнім штамом COVID в умовах, коли мільярди невакциновані – ВООЗ


При нинішніх темпах вакцинації проти COVID-19 та нерівномірному розподілі вакцин до середини 2022 року понад 100 держав не зможуть вакцинувати 70% свого населення. Про це попередив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейєсус під час брифінгу в Женеві, передає Центр новин ООН.


Його колеги, відповідаючи на запитання журналістів, висловили сумнів у тому, що нинішній дуже заразний варіант коронавірусу «омікрон» буде останнім. За словами Тедроса, головною причиною ситуації є несправедливий розподіл вакцин.


«Нерівність у доступі до вакцин та послуг у сфері охорони здоров’я загалом стала найбільшою невдачею минулого року. Нерівність у тому, що стосується вакцин, призводить до загибелі людей, втрати робочих місць і підриває відновлення світової економіки», – сказав Тедрос Гебрейєсус.


За його словами, варіанти «альфа», «бета», «дельта», «гама» та «омікрон» стали наслідком низького рівня вакцинації.


Минулого тижня було зареєстровано найбільшу кількість випадків COVID-19 за час пандемії.


Хоча «омікрон» є менш важким порівняно з «дельтою», особливо у вакцинованих, це не означає, за словами гендиректора ВООЗ, що його слід відносити до категорії «легких».


«Як і попередні варіанти, «омікрон» призводить до госпіталізації людей та смертельних наслідків. Насправді «цунамі» випадків зараження настільки потужне і рухається з такою швидкістю, що призводить до перенапруги систем охорони здоров’я у всьому світі», – заявив Тедос.


Глава ВООЗ закликав нарощувати масштаби вакцинації у всьому світі.


«При нинішніх темпах розподілу вакцин 109 країн до початку липня 2022 року не зможуть забезпечити 70%-ву вакцинацію населення», – заявив глава ВООЗ, додавши, що в деяких країнах люди отримують бустерні вакцини, тоді як мільярди залишаються незахищеними.


«В одних країнах люди вже отримують четверте щеплення, тоді як в інших ще не вакциновані навіть медпрацівники», – сказав Тедрос. На сьогодні 36 країн світу не змогли вакцинувати навіть 10% населення.


Провідний епідеміолог ВООЗ Марія ван Керкхов заявила, що кількість випадків COVID-19 у світі за два тижні збільшилася на 71%.


Вона вважає, що «омікрон», швидше за все, буде не останнім варіантом. Вірус продовжує видозмінюватися, а в деяких країнах конкурує з «дельтою», і ще не відомо, який варіант переможе. На сьогодні виявлено 30 різновидів дельти.


Як повідомлялося, британська економіка може втратити понад $50 млрд за два місяці через штам «омікрон».