Сили тероборони можуть швидко задіяти сотні тисяч резервістів

В Україні повним ходом триває формування підрозділів Сил територіальної оборони. Бригада тероборони з’явиться у кожному обласному центрі країни.

Про це заявив командувач Сил територіальної оборони Збройних сил України Юрій Галушкін, повідомляє ArmyInform.


Юрій Галушкін
командувач Сил територіальної оборони ЗСУ

«Бригади та батальйони у штаті мирного часу налічуватимуть 10 тисяч військовослужбовців. Це організаційні ядра, які здатні розгорнути й забезпечити зброєю та МТЗ підрозділи до штату воєнного часу. Отже, на хребет Сил тероборони за короткий проміжок часу зможуть нарости м’язи в декілька сотень тисяч резервістів»

Він також зазначив, що найближчим часом в Україні завершиться формування та комплектування чотирьох Регіональних управлінь та 25 бригад Сил територіальної оборони.

«Бригади будуть дислоковані в кожному обласному центрі України та місті Києві. До складу бригад входитимуть від чотирьох до десяти окремих батальйонів, що розміщені в кожному районі згідно із адміністративним розподілом території України»

— Юрій Галушкін,
командувач Сил територіальної оборони ЗСУ

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року набрав чинності закон України «Про основи національного спротиву». За ним добровольчі загони зможуть формувати місцеві ради.

Наприкінці минулого року, мер Києва Віталій Кличко заявив, що в столиці найближчим часом буде створено штаб територіальної оборони, куди набиратимуть резервістів для проведення запланованих навчань.

А на початку грудня 2021 року запрацював Всеукраїнський громадський штаб оборони агресії РФ. Його завданням є підготовка українців до протидії російській агресії.